Genel Kiralama Bilgileri ve Koşulları

Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırlamaları ( Ehliyet ve Yaş ) :  

Kiracının 22 yaşını doldurmuş olması ve en az 1 yıllık yerli veya uluslar arası ehliyete sahip olması gerekmektedir.    
     
Kiralama Süresi: 
1 günlük kiralama 24 saat, bir aylık kiralama 30 gün üzerinden hesaplanır.    
     
Uzun Süreli Kiralama: 
En az kiralama süresi 30 gündür. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyat sorunuz.    
     
Fiyatla dahil olanlar: 
Fiyatlara sınırsız kilometre kullanım, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko) dahil olup 

Fiyatla dahil olmayanlar: 
Akaryakıt, Hırsızlık Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi (K.D.V.) hariçtir. Yakıt kiralayana aittir, Dolu depo teslim edilen araçlar eksik veya boş depo benzin ile iade edilirse, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir.    
     
Tek Yönlü Kiralamalar: 
Aracın başka bir şehirde bırakılması durumunda, Tek-Yön ücreti uygulanır.    
     
İlave Sürücüler: 
Aracın, kiralayanın dışındaki kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücülere ait Kimlik ve Sürücü Belgesi bilgilerinin, Kira Sözleşmesinde belirtilmesi ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.    
     
Teslim Etme ve Teslim Alma: 
İstanbul’daki her iki havalimanına, merkezi otogarlara,turistik limanlara ve tren istasyonuna araç teslim ve bırakma ücretsizdir. Önceden haber vermek koşulu ile teslim ve bırakma otel, iş yeri, ve özel adrese de yapılabilir. Ancak özel fiyat uygulamalarında ve bazı kampanya fiyatlarında bu hizmet ücretli olabilir. İstanbul dışı teslim ve bırakma istenirse, İstanbul ofisine olan uzaklık üzerinden km. başına ücret alınır. Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iade edilmesi durumunda  tek yön ücreti uygulanır.    
     
Teslim Gecikmeleri: 
Gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3'ü alınır. 3 saati aşan gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır.    
     
Ödeme : 
Kira Bedeli sözleşmenin başlangıcında nakit veya kredi kartından  tahsil edilir. Gerek görüldüğü takdirde ek depozit talep edilebilir.    
     
Trafik Cezaları : 
Trafik ve otoyol, köprü geçiş cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir.    
     
Havaalanı Teslimleri: 
Bkz . Teslim Etme ve Teslim Alma.    
     
Diğer Hizmetler : 
Şoför hizmeti, kar lastiği, bebek koltuğu, navigasyon cihazı, ogs,  otel rezervasyonu, hasar ve bakım danışmanlığı, 2. el araç satışı, araç muayenesi hizmeti, engelli taksi, transfer hizmetleri.    
     
Önemli Notlar    
•  Aracınızı park ettiğiniz zaman ruhsatı yanınıza alınız, anahtarını kimseye ( otopark ve otel görevlisi gibi ) teslim etmeyiniz, bu gibi durumlarda büyük hasarlar oluşabilmekte ve sigorta kapsamı dışında kalabilmektedir.    
•  Aracınızı mümkün olduğunca otopark'a park ediniz ve anahtarı üzerinde bırakmayınız, anahtarın sizin tarafınızdan verilmesi durumunda araç çalınırsa yine sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.    
•  Park ettiğiniz araçta ya da seyir halinde görünür yerlerde, koltukların üzerinde çanta, kamera ve benzeri eşyalar bırakmayınız.    
•  Kaza durumunda hasarlı aracı yerinden hareket ettirmeden en yakın polis veya jandarma karakolundan kaza ve alkol raporu alınması veya kaza tespit tutanağını doldurarak karşı tarafın ehliyet fotokopisi, ruhsat fotokopisi ve sigorta poliçesi fotokopisinin  alınması şarttır.    
•  Aracın park yerinde hasara uğraması durumunda yine karakol veya jandarmadan hasar tespit tutanağı alınması gerekmektedir.    
•  KAZA ve ARIZA durumunda acil yardım ( yol yardım ) numaramızı arayınız. Hemen yardımınıza bir çekici ve/veya taksi gönderilecek, en yakın servise çekilecek, gerekiyorsa yerine başka bir araç gönderilecektir. Aracınızı jandarmanın ya da polisin gönderdiği çekiciye çektirmeyiniz, kendi sigortanız olduğunu söyleyiniz ve hemen bizi arayınız. 24 SAAT ACİL YARDIM TELEFON : 0 532 555 70 70/0 555 429 30 30    
•  Döşemelerde meydana gelebilecek sigara yanıkları sigorta kapsamı dışında olup onarımı için gereken bedeli sizin ödemeniz gerekmektedir.    
•  Sürat limitleri şehir içinde 50 km./saat, şehir dışında 90 km./saat, otoyollarda ise 120 km./saattir. Yollarda çok sık radar ile sürat kontrolleri yapılmaktadır, özellikle şehir dışı yollarda sürat limitlerine dikkat ediniz.    
•  Aracınızın periyodik bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmış olup size problemsiz bir yolculuk sağlayacaktır. Yine de oluşabilecek arıza durumlarında ilk önce ( 24 saat ) bizi arayınız. Arkadaşlarımız sizi duruma göre bilgilendirecek ve yönlendirecektir.    
•  Kira süreniz içerisinde 5000 kilometreden fazla kullanmanız durumunda aracın bakıma gitmesi gereken kilometreyi ofisimize sorunuz, bu hem sizin daha güvenli bir yolculuk yapmanız, hem de aracın garanti kapsamında kalabilmesi için önemlidir.    
•  Trafik cezaları sürücüye ait olup, anında ödenmelidir. Aksi durumda yurt dışında yaşayan müşterilerimiz için çıkışta problem olabilir. Yurt içinde ikamet eden müşterilerimiz ise tutanak düzenlenirse bunun ödemesini dönüşte bize yapıp makbuz almaları gerekmektedir.    
•  Aracı sözleşmede ismi yazılı olan kişilerden başkası kullanamaz, böyle bir durumda lütfen sürücüleri sözleşmeye kayıt ettiriniz.    
     
Yol Yardım 
24 SAAT ACİL YARDIM TELEFON : 0 532 555 70 70 /  0 555 429 30 30    
     
SİGORTA ÇEŞİTLERİ VE BİLGİLERİ 
Hasar Sorumluluk ( Kasko ) Sigortası ( CDW ) 
Ancak sigortanın geçerli olabilmesi için araç sözleşmede ismi yazılı kişilerce, trafik kurallarına uygun şekilde (trafiğe acık alanlarda) alkol ve uyuşturucu etkisi altında olmadan kullanılmış, kaza ve alkol raporlarının 48 saat içinde Surf ofisin’e ulaştırılmış olması gerekir.